| 8623 a întrebat:

Se intampla ceva daca inghiti o bucatica de folie de aluminiu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

NU va fi digerat si nu vei pati nimic.
Bucatica, chiar si o bucata mai mare, are nevoie de foarte multa caldura pentru a potea incepe o reactie cu clorul din stomac.

| Avaricum a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu trebuie sa reactioneze, se absoarbe ca atare. Si e toxic, dar nu pateste nimic atata timp cat nu mananca zilnic omleta cu folie.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Avaricum):

M-am referit strict la bucatica aceea de maxim 1 cm.

| Avaricum a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mda, ti-am prins ideea. Probabil ar iesi pe partea cealalta, dar o parte din aluminiu tot se absoarbe.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lilianaadelina a răspuns:

Nu,nu se intampla nimic

| Zozohun a răspuns:

Nu, nu este nimic grav. Mai ales ca ai înghițit o bucățică. Stai linistit. Pana la urmă se va digera.
Funda?

| Vladut_Cosmina_1996 a răspuns:

Daca ai inchitit mai multa ar trebuti sa mergi la un doctor