| Annehappy a întrebat:

Se poate ca un consumator de droguri sa nu devina dependent de astfel de substante? Eu stiu ca de la prima doza se creeaza in organism dependenta, dar un amic mi-a marturisit ca el consuma ocazional asa ceva doar pentru distractie pe moment, dar dupa terminarea efectului nu mai simte nevoia sa consume.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Eu nu am incercat personal, dar doctorul meu de familie mi-a spus ca asa-zisa dependenta exista doar la oamenii slabi de caracter. Am cunoscut cativa indivizi care fumeaza marijuana si sunt OK.

1 răspuns:
| Sarcopt a răspuns:

Cocaina dă dependență de la prima doză, acuma depinde şi despre ce droguri este vb, caută pe net şi o să afli mai multe...o zi bună