| eu1893 a întrebat:

Se poate caria plomba dentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Nu se poate!

| eu1893 explică (pentru Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee):

Ai raspuns primul ai funda happy

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns (pentru eu1893):

Multumesc :*

10 răspunsuri:
| RaduLeo a răspuns:

Nu se poate caria

| 20thoughts a răspuns:

Nu,nu se poate.Se poate doar pe langa carie. Funda?big grin

| MonsterBunny a răspuns:

Nu se cariaza dar poate sa iasa sau sa se sparga. Depinde de dentist

| eu1893 explică (pentru MonsterBunny):

Si daca se intampla ceva cu plomba, dentistul trebuie sa-l faca gratis? are garantie?

| MonsterBunny a răspuns (pentru eu1893):

S-ar putea sa aiba o perioada. Ti-am spus depinde de dentistul tau totul. La aproape fiecare e cate ceva diferi

| MonsterBunny a răspuns (pentru eu1893):

Se poate sa aiba garantie ceva timp dar ti-am spus totul depinde de dentist

| EuCeaANiumanui a răspuns:

Nu se poate caria plombabig grin funda plizzzz

| dragoshica2 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuu