| Inureanu a întrebat:

Se poate consuma 2-3 paharele de tuica daca am facut antitetanus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Toti de pe internet zic ca nu ai voie sa bei alcool dupa orice vaccin minim 24/h dar unii zic ca e bine sa nu bei 2-3 zile. Chestia e ca niciunul nu a dat un motiv pentru care sa nu consumi alcool.
In concluzie, daca nu esti sigur, evita alcoolul. Ar fi fost fain daca intrebai medicul

| WYG a răspuns:

Pahare nu doar galeti