| Gabidm a întrebat:

Se poate face albire dacă încă port contenţie pe spatele dinţilor (arcada inferioară)? Am purtat aparat dentar şi încă trebuie purtată. Din păcate nu mai pot aştepta până o voi da jos aşa că voiam să ştiu dacă se poate face, dacă procesul este împiedicat de asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drstomatolog a răspuns:

Raspunsul este da. Albirea fara gutiere, la cabinet, ar fi mai la indemana in situatia aceasta.

3 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Se poate face detratare, au aparate mai fine pentru asta.

| Ruxiii a răspuns:

Daca nu risti sa ramai cu pete pe dinti eu zic ca merge sa-ti faci tratamentul de albire.

| mateia a răspuns:

Pune intrebarea cu copy/paste la cei de la Imperial Dent, daca mai este de actualitate, pentru ca stiu ca dau un fel de consultatii si on-line. Raspund in 24 de ore pe www.imperialdent.ro la
http://www.imperialdent.ro/evaluare_online.html