| DARIUSBRB a întrebat:

Se poate face amigdalita de la fumat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IFeelS0Alone a răspuns:

Nu, posibil sa te doara in gat. Odata cu fumatul apare si o tuse caracteristica fumatorilor (vorbesc din propria experienta). Nu incurajez fumatul dar nici nu pot spune ca o sa te omoare. Este adevarat ca sunt cazuri izolate unde boala invinge omul dar asta se intampla celor care trec de 2 pachete/zi.

| DARIUSBRB explică (pentru IFeelS0Alone):

Mersi. La mine nu e cazul nici la un pachet pe zi poate unul pe săptămâna. Îmi place cum gândești ai o funda

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Amigdalita nu ai cum sa faci, dar sa iti transformi plamanii un furnal, poti. Si eventual, mai incolo, un cancer si alte complicatii.

| Dismally a răspuns:

Nu dar se poate face cancer la gat.