| anonim_4396 a întrebat:

Se poate merge la Marie Curie ( Budimex) doar pentru un control? In cazul in care copilul are: varsaturi si ameteli.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| LAYILA a răspuns:

Da normal ce mai astepti problemele de sanatate trbuiesc tratate cu seriozitate dar un medic de familie nu ai?'

| anonim_4396 explică (pentru LAYILA):

E mai complicat cu medicul de familie. Eu ma refeream strict la Marie Curie (Budimex).

| LAYILA a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha pai oricum poti sa mergi normal doar nu te da afara cu copilul bolnav numai ca is nite doctori cam idioti acolo

| anonim_4396 explică (pentru LAYILA):

Copilul e maricel, are 13 ani, fata. E langa mine si intrebarea am pus-o mai mult pentru ea. Eu stiam clar ca se poate, dar ea zice ca numai pentru operatii putem merge acolo si ii este frica ca o v-a oprii in spital.

| LAYILA a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ii face in control nu cred ca o opreste dar ar putea sa vb cu parintii in cazul in care nu esti ruda cu ea dar daca esti majora de duci acolo cu ea si ii zici ca i-a cazut rau acum cand treceai prin fata pe acolo si asa mai departe dar ce simptome are?

| anonim_4396 explică (pentru LAYILA):

Are greata si varsaturi, a avut si luni, ieri i-a fost ok. Astazi dimineata iarasi s-a trezit cu greata. Si ameteala. Luni a durut-o si capul.

| LAYILA a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai trebuie sa manance ceva cu vitamine multe de multe ori pe zi dar in cantitati mici depinde poate trebuie sa ii vina ciclul pentru prima data sau poate e alergca la ceva mergi cu ea la spital parerea mea

| anonim_4396 explică (pentru LAYILA):

Da, ciclul pe la sfarsitul lunii trebuie sa-i vina dar are de aproape 2 ani.
Pai voi merge cu ea la spital, la control.
Multumesc de sfaturi.