| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ramane insarcinata in ziua ovulatiei daca nu a terminat inauntru? De 3 ani folosim aceasta metoda cu succes. Insa in momentul acesta am 3 zile de intarziere a menstruatiei. Si luna trecuta a intarziat 5 zile, am un cm neregulat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Teoretic: DA. Practic: ai confirmarea acelor 3 ani.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Metoda pe care o folositi voi nu este una de contraceptie, ci una care scade riscul de sarcina. Se accepta, ca folosind aceasta metoda, un cuplu sanatos si fertil, va obtine, in medie, o sarcina la fiecare 2 ani. Probabil la voi inca nu s-a intamplat fiindca tu ai ceva probleme de fertilitate (confirmate si de menstruatiile neregulate)< dar daca insistati, pana la urma se va intampla.

| Anonim2htqbf a răspuns (pentru Brigaela):

Cm neregulat e din cauza tiroidei, am facut niste analize acum cateva luni si urmez tratament

| Brigaela a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Problemele cu tiroida sunt adesea cauze de infertilitate sau de fertilitate redusa. Ai aflat iata de ce metoda asta a functionat atata timp la voi. Daca iti vei echilibra tiroida si veti continua aceasta metoda, vei ovtine cu siguranta, la un moment dat, o sarcina

Bula
| Bula a răspuns:

"- Am auzit ca, un pahar de apa poate avea efect anticoncepptional. Cum se ia, inainte sau dupa act?
- Preferabil: in locul lui!"

| Începătorul988 a răspuns:

Apai, va ardea pipotica, numai puteati astepta o saptamana.
Ne chemati si pe noi la botez? laughing)

| sorin_6068 a răspuns:

Ce crezi că o să țină la nesfârșit? O fi fost un voinicel care a ieșit el singur mai devreme și uite așa după 3 ani se intampla

| Anonim2htqbf a răspuns:

Am facut test, e negativ! Multumesc de raspunsurile urate!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Magic. Stii ca rezultatul testelor de sarcina e relevant la vreo doua saptamini (sau mai tirziu) dupa fecundare, nu?

| suntserios a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Nu erau raspunsuri urate, erau doar raspunsurile pe care nu vroiai sa le auzi. Sarcina poate aparea atat timp cat nu folositi o metoda de contraceptie cu procent mare de reusit. Ce faceti voi e la noroc... pana la un moment dat

| Anonim2htqbf a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt 2 saptamani jumate de atunci

| Începătorul988 a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Sa intelegem ca numai e nici-un botez? Nu sarmale? sad nu dans pe populara cu burta plina de sarmale? sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

In cazul asta, felicitari. Dar nu mai faceti timpenia asta ca stii proverbul cu ulciorul... Bine, daca nu v-ar deranja un copil si ar fi chiar binevenit, dati-i bice. In alta ordine de idei, exista atitea metode cu randament care bate inspre 99%, iar voi mergeti la noroc. Nu de alta, dar mai ales avand ciclul neregulat, ce faceti voi e fix alba-neagra.

| Anonim2htqbf a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

A venit si menstruatia!