| Derkes a întrebat:

Se poate regenera parul cazut dupa o lipsa de calciu? Sunt baiat și am 20 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Bineînțeles că da. Sunt tratamente naturiste pe care le poți face acasă cu henna neutră ori sa iei vitamine pentru par, unghii și piele de la plafare. Daca te tii de ele, rezultatele se vad repede.

| Donsavas a răspuns:

Nu ti recomand sa folosesti orice produs. Intreaba un dermatolog înainte. Oricum se va regenera de la sine dacă nivelul calciului revine la normal.