| IesiAfaraAtingeIarbaGasesteTiUnScopInViataDrmm a întrebat:

Se poate stopa creșterea în înălțime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vorbim despre girafe, ciuperci sau arborii de ceai?

| Catrice a răspuns:

Da

| Zuzu1991 a răspuns:

Toate raspunsurile de mai sus sunt in dodii
raspunsul real e DA, se poate opri cresterea, e un tratament hormonal, dar nu stiu daca o sa reusesti sa gasesti prea usor un doctor care sa o faca
in plus ai alte probleme: nasul, limba si urechile, cresc, cu tot corpul in perioada de crestere, iar apoi foarte lent restul vietii, deci daca tu te opresti din crestere s-ar putea sa ajung sa ai urechi mari, nas mare si o limba care nu mai incape in gura
de aia e asa de greu sa gaseti un doctor care sa o si faca fara un motiv serios

| cfrtobias a răspuns:

Moare de tot omul atunci laughing daca ii da prea incet nu e bine

| stefiiii3 a răspuns:

Da, dar e mai greu. Probabil trebuie sa renunti la sport. Nu stiu exact sa raspund la aceasta intrebare.

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Normal, exista sporturi care indeplinesc acest obiectiv si bineinteles adreseaza te medicului, te va ajuta

| Titan123 a răspuns:

Fa haltere,