| Dana_Liviu_1978 a întrebat:

Se poate trăi cu un rinichi,ficat, plămâni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se poate trai normal cu o jumatate de rinichi. Ficat e unul singur oricum, dar se poate trai cu un sfert din masa hepatica (se va regenera, dar exista risc de ciroza). Se poate trai cu un plaman, dar calitatea vietii e redusa

| Bro4555 a răspuns:

De ce? te-ai hotarat sa iti cumperi iPhone x?