| blackandwhite2000 a întrebat:

Se poate vedea in analizele de sange ca am fumat ( nicotina) dar la radiografie plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Nu, la sange nu se vede.
La radiografie se vad niste dungi, dar se pot confunda cu o banala raceala, sau a aerului din plamani

| NuAvemNume a răspuns:

De obicei nu se vede. Adica cel putin aparatura de la noi e praf(zic de radiografie), important este si de cat timp fumezi si cat! In sange se vad doar drogurile.