| Maria12352 a întrebat:

Semi pareza faciala se poate face de la supărare?
Multe persoane mi-au spus că de la supărare am facut.
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu prea pentru ca e afectarea nervilor faciali. Poate de la suparare sa faci un avc si apoi secundar avc-ului sa faci pareza

| Iote a răspuns:

Ia in calcul curentul. Din masina, de acasa, din clasa/locul de munca.

| Petricu a răspuns (pentru Iote):

Aici nu e chestie de "urechist", mergi la neurolog, eventual doi; cu nervii nu te joci.

| Iote a răspuns (pentru Petricu):

Are pareza. Tu stii ce e aia? Am lucrat in mediu cu aer conditionat. Un coleg care era mai "in bataia vantului" a facut pareza faciala.
De la nervi, faci alte prostii. Si alea nu tin de neurolog ci de psihiatru.
Dupa ce nu le mai incurci, poti sa dai si sfaturi.

| shrink a răspuns:

Da, e posibil pe baza psihica, ar fi indicat sa vezi un medic pentru ca poate avea si alte cauze mai grave - ex. accident vascular cerebral

| Cronofag a răspuns:

Da,de la supărare.