| vasdqwe a întrebat:

Senzatie de abdomen usor umflat in stanga jos
Ragaiala excesiva
Lichid fierbinte pe esofag si in stomac
Bataile inimii in stomac
Insomnie
Pierdere in greutate
Mici dureri de stomac si intepaturi in diferite parti
Batai ale inimii neregulate si intepaturi
Greata
Ameteala
Confuzie
Stare generala proasta
Slabiciune
Incapacitate de a face efort intens ca inainte
Atacuri de panica dese
Scaun anormal, prea deschis, prea inchis, prea moale, prea tare
Sentiment de scaun eliminat incomplet
Gaze urat mirositoare
Dimineata inainte de masa nu am aceste simptome, dar dupa prima masa incep sa le am indiferent ce as manca, de aceea adorm si greu, tot incerc sa adorm dar nu pot deoarece imi este rau si cateodata ma prinde si ora 8 dimineata.
Am 7 set uri de analize la sange si urina bune, doar aslo a variat intre 400-800 dar a scazut dupa extirparea amigdalelor, 3 ekg uri la inima bune, 4 ecografii abdominale bune, 1 examen la scaun bun, un examen cu bariu care este bun, cateva vizite si pe la spitale. una si la psiholog. Toata lumea spune ca totul e in mintea mea, deoarece toate analizele sunt bune, dar eu chiar ma simt rau. Cateodata am si frisoane.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Acestea sunt rezultatele unui stil de viață nesănătos.
Dormi suficient si de la ora care trebuie.
Mănâncă sănătos, ce trebuie si cât trebuie.
Exerciții fizice zilnic -cât trebuie, nu până la epuizare.
Îndepărtează stresul si îngrijorările din viața ta. Învață să te încrezi în Dumnezeu care este mai mare decât acestea si care poate si dorește să ne ajute mai mult decât credem sau dorim noi.
Renunță la dulciuri, sucuri si orice alimente și băuturi nesănătoase căci acestea iti slabesc sistemul imunitar si organismul nu mai poate lupta nici măcar cu microbii din aer.
Nu te stresa nici la scoala sau la muncă; atâta poti, atâta faci.
Mergi mult pe jos, dar nu până obosești. Ai nevoie si de aerul curat din pădure; caută să petreci timp în parc împădurit.

| vasdqwe explică (pentru anonimg):

Ai un raspuns bun, dar tocmai ca duc un stil de viata prea sanatos, fac sala de 3 ani, mananc doar ce trebuie, cu somnul stau mai prost doar

| anonimg a răspuns (pentru vasdqwe):

Somnul este foarte important la fel ca hrana sau orice altceva. Un om daca nu se odihneste moare, la fel ca si acela care nu se hraneste.

| vasdqwe explică (pentru anonimg):

Dorm 8-10 ore pe zi, dar ma culc cam tarziu. 2-3 dimineata

| anonimg a răspuns (pentru vasdqwe):

Aici poate fi o mare parte a problemei. Indiferent de motivul pentru care te culci târziu (de voie sau de nevoie), este bine să renunți la el.
Si încă ceva: renunță la alimentele care iti provoc balonare, sau poti consuma mai puțin din acestea: mazăre, fasole, băuturi carbogazoase.

| vasdqwe explică (pentru anonimg):

Eu raman la parerea ca am niste infectii in corp, doat aslo iese peste limite, sau ca am un parazit. Mersi frumos pentru implicare oricum. Ai funda!

| anonimg a răspuns (pentru vasdqwe):

Multumesc pentru funda!
Daca ai astfel de banuieli, atunci ar trebui sa faci o vizita medicului de familie care iti va da trimitere la un medic specialist pentru analize. raised eyebrows nerd

15 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Renunta o perioada la micul dejun, nu toti oamenii mananca dimineata si nici NU este cea mai importanta masa a zilei, sunt doar niste babisme. Vezi cum te simti si poti renunta definitiv. Aplica si ce ti-a zis in raspunsul de mai sus.

| vasdqwe explică (pentru DovleacTurbat):

Ma trezesc destul de tarziu, il iau la ora 12

| Ivy86 a răspuns:

De helicobacter ai fost verificat?
Mama mea avea o parte din simptomele astea și era din cauza acestei bacterii. E o bacterie comuna ce o poți lua și din apa.

http://m.sfatulmedicului.ro/......ylori_6637

| vasdqwe explică (pentru Ivy86):

Am verificat, mersi frumos

| eminescuhipiot a răspuns:

Un psiholog ai consultat? poate pleaca intr-adevar din cap de undeva.

| sarmaghimpata a răspuns:

Mai ai 5 zile de trait dupa care se va pogori Duhul sfant din cer s-ti va lua mortii