| anonim_4396 a întrebat:

Sexul te poate scapa de anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Citeste despre asta aici mai mult:

http://ghidulescu.ro/......e-sexului/

| mgtow a răspuns (pentru evenso):

Inseamna ca daca eu raman singur o vesnicie imbatranesc mai repede si voi avea probleme de inima! Nu au multa dreptate pentru ca neconsumand alcool si tigari + alte cacarii omul imbatraneste mai greu si isi mentine o piele si sanatatea lui va fi buna, iar la inima da e adevarat (din cauza suferintei apare atacul de cord pe la vreo 60 si ceva de ani).

| evenso a răspuns (pentru mgtow):

Sigur ca da :) gresesc toti cei care au baza stiintifica :))
Mai citeste si aici atunci:

http://www.psychologies.ro/......ste-530890

| mgtow a răspuns (pentru evenso):

Eu am renuntat la sex fix dupa primul contact sexual adica la 19 ani cu o tipa nici nu mi-a placut si dupa aia nu am mai gasit eu o femeie la casa ei si asa am decis sa raman cum sunt acum (o duc destul de bine si rareori am o stare proasta din cauza sufletului) el vrea dar eu nu-i dau ocazia de a avea jumatatea lui.

| evenso a răspuns (pentru mgtow):

Dreptul tau, faci ce vrei, doar sa nu regreti mai incolo.

| mgtow a răspuns (pentru evenso):

Va fi regret sufletesc dar mintal deloc; pacat ca nu se obisnuieste sa fie singur...asta e.

| evenso a răspuns (pentru mgtow):

Si fiindca una are legatura cu cealalta ambele vor suferiwinking

10 răspunsuri:
| chocco1995 a răspuns:

Sexul este remediu pentru orice,dupa parerea mea! am citit de curand un articol cum ca orgasmul poate afecta in mod direct toate zonele creierului, si poate produce o senzatie foarte placuta, eu zic ca daca e persoana portivita si te ajuta, te face sa te simti bine, sexul te poate ajuta in multe probleme! funda

| BeebeeFUtpu a răspuns:

Bun, si daca un/o virgin/a vrea sa isi inceapa viata sexuala tocmai pentru a scapa de starea asta?

| mgtow a răspuns (pentru BeebeeFUtpu):

Aia nu e o solutie, trebuie sa ai parte de liniste si sa iti organizezi timpul in functie de necesitati.

| evenso a răspuns (pentru BeebeeFUtpu):

Parerea mea ca virginitatea unei fete trebuie pierduta din alte motive, pentru un baiat nu prea conteaza.