| anonim_4396 a întrebat:

Si-a ridicat cineva zilele astea un colet de pe Aliexpress? Trebuie sa-mi soseasca intr-o saptamana sau doua un colet de pe Aliexpress (comanda am dat-o in mijlocul lui decembrie) si nu stiu ce sa fac avand in vedere ca e epidemie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba epidemia de virus cu trimiterea coletului.
Aliexpress trimite pachete in 6-8 saptamani de la data cumpararii. Vad ca tu in 24 decembrie inca puneia intrebari despre Aliexpress, asta inseamna ca ai cumparat, abia dupa sarbatori, asa-i?

Din paacte, tu nu ai de unde sa ridici nimic, ca posta ti-l va aduce acasa, cand soseste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca le-a ridicat cineva cu ce te ajuta pe tine? astepti sa se imbolnaveasca altii sau?

| oceanoflove a răspuns (pentru suntserios):

Voiam sa stiu ce face altii daca le refuza sa le mai ridice. Unii zic ca nu e pericol altii ca da. E un comentariu foarte urat din partea ta Cum crezi ca mi-as dori sa se imbolnaveasca cineva. Cer doar o parere. Nici nu e vreun anunt din partea postei de oprire a procesului de ridicare a coletelor din masuri de siguranta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru oceanoflove):

Nu ar fi mai practic sa citesti exact despre virus in loc sa vii aici cu intrebari de clasa a doua? Uite de aia se feresc multi de cei cu HIV de parca ar avea riie, ca sintem o natie de primitivi care nu intelegem mai nimic din ce e in jurul nostru.

| Wr3nch a răspuns:

Virsul ala e ca cel de gripa. Si daca iti tuseste cineva direct pe el, daca nu ajunge la tine in sub 24 de ore nu ai ce sa iei.