| Ilustra a întrebat:

Simptomele mele: urina inchisa la culoare, secretii galbui-albicioase, uneori durere in zona ovarelor, in zona vaginului usturime si mancarime. Am avut contact sexual, dar mai demult, perioada tocmai a trecut, mancarimea de manifesta si cand eram pe stop. In ultimul timp nu am mancat mult si hidratare minima. + programul rasucit. ( ziua dorm, noaptea stau treaza ). p. s.: problema cu somnul este in curs de "reparare treptata". Ce as putea avea? Infectii, purie, ceva foarte grav? Ce ar ajuta sa treaca? p. s.: evit medicul, pot zice ca am o mica teama de medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| deusfarm a răspuns:

Cred ca este vorba de o infectie urinara + candidoza; daca nu cumva si o anexita; nu vei rezolva singura si ar fi inutil sa incerci sa repari pe bucatele si din auzite - iti vei prelungi discomfortul; asa ca mergi la medic - tratamentul este relativ simplu, daca am ghicit cumva diagnosticul

| ofatanormala a răspuns:

Stiu cum e teama, insa te sfatuiesc sa te duci.Eu zic ca ai infectie care inca sunt sanse sa o tratezi cu antibiotice.Nu cumpara nimic din farmacie dupa ureche pentru ca iti vei face rau.

| Ilustra explică:

Si inca ceva, in momentul asta ma doare partea stanga de jos spre rinichiul stang.de jos cred ca de la ovare, vezica zona aceea.