| sandutatralala a întrebat:

Simt ca sunt bolnavă. Însă medicii ma declară complet sănătoasă. Nu pot intelege ce se întîmplă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Buna dimineata! Bolile mai sunt si sufletesti, de natură mintala. Dacă ai anxietate sau esti in depresie, nu ezita sa mergi la medic! Nu depinzi de medicamente. Te ajuta la nevoie si in timp ce te tratezi discuți cu un psiholog in rezolvarea problemelor tale emotionale. A avea o suferință nu este de condamnat. Esti om si omul poate suferi atât fizic cat si spiritual.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama ipohondrie ceea ce ai tu, adica iti inchipui si chiar crezi ca esti bolnava, cand nu esti.

| SomeBody12425356 a răspuns:

Oboseala, stres, ne-somn, tigari, alcool?
Firecare contribuie cate putin la starea ta happy

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Pai in acest caz, fă-ți analizele, sau gândește-te ce te doare, cu ce organ/organe ai probleme și mergi la secția corespunzătoare, sau poți să mergi la medicul de familie sa ii spui ce simți.Mai încearcă pe la doctori.Succes!

| Mandreiv a răspuns:

Psihicul poate sa iti dea astfel de stari sau poate sa te faca sa crezi ca ai ceva cand tu de fapt esti sanatoasa. Daca ai fost la doi medici si ambii ti-au spus ca nu ai nimic cam inseamna ca iti inchipui tu acele afecțiuni.

| JackR a răspuns:

Ce ti-au spus medicii este interpretabil, in sensul ca fizic esti sanatoasa, la cap ai ce ai. Adica, conform propriei opinii, esti tra-la-la.winking

| Adry05 a răspuns:

Poate nu mananci prea sanatos si ai un stil de viata mai sedentar si de aia ai impresia asta.