| Summoning a întrebat:

Simt dureri in jurul buricului si in partea dreapta a abdomenului.Astazi am vazut ca mi-a aparut o buba putin mai in jos de buric care ma doare cand o ating. Ce poate fi? E posibil sa fie apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate e un coș, uneori sunt foarte dureroase (mai ales cele care apar sub piele). Poate esti constipat, poate ai răcit (te-ai asezat pe ceva ud sau rece) etc.

| Summoning explică:

Durerea o simt in interior nu pe afara

| Dalidah a răspuns:

Ar putea fi o hernie ombilicala, mai ales daca ai facut ceva sport inainte sa observi umflatura respectiva. Fugi la chirurgie, te rog! Nu sta asa, caci poate avea urmari serioase! Orice spital are si camera de garda unde te va consulta un medic chirurg si iti va pune un diagnostic. Sanatate!

| beautyfull a răspuns:

Nu stiu mai bine du-te la doctor!