| AvalohAlyn a întrebat:

Sincer nu prea mai am nicio bucurie in viata de cand cu depresia asta.
Ce sa fac sa imi recapat pofta de viata?
Iau pastile(ma ajuta 45%) dar altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Dragă Alin. Știu cum te simți! Și eu mai am momente de acest gen.
Uite, am văzut că îți place să conduci online transportul public și să călătorești. Încearcă să faci un job din asta! Încearcă să ieși puțin din casă și să te detașezi de la problemele tale! Știu că-i greu și că te macină anxietatea! Dar încearcă! Hai! Știu că poți! happy

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Citeste din Biblie, ca te vindeca pe plan spiritualwinking!

| Sunshine123 a răspuns:

De ce ai devenit depresiv?
Ce iti placea sa faci inainte de a cadea in depresie?

| Helper07 a răspuns:

Dopamina s-a inmultit iar si iar, pana ai ramas fara ca ai consumat-o si acum esti depresiv.