| anonim_4396 a întrebat:

Sincer sa fiu nu consider ca oamenii care isi viziteaza bunicii atat de des pe timp de pandemie se gandesc cu adevarat la ei, nu asta inseamna sa ii iubesti, doar le pui viata in pericol, eu spre exemplu nu i-am mai vazut de 1 an de zile de cand a inceput toata nebunia asta si imi este foarte dor de ei dar consider ca inca nu este sigur sa ne vedem avand in vedere ca au peste 80 de ani. Voi ce credeti? O sa ne putem vedea bunicii mai des de acum incolo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Poți sa ii vezi in siguranța dar ori purtând combinezon + măști de înaltă performanța ori după ce ai stat auto-izolat 14 zile anterior.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Nu știu dacă asta e soluția de a nu ne mai vizita bunicii... gândește te că poate daca nu i mai vizitam acum..cine știe ce se poate întâmpla cu ei.iar pentru că vrei sa i protejezi poți să porți mască la gura și să păstrezi o distanta mai mare față de ei

| Anonimat2001 a răspuns:

Tu realizezi ca sunt oameni batrani care sunt depedenti de ajutor nu? Trebuie ajutati cu mancare cu ajutor si oamenii in varsta au prioritate la vaccin. Daca porti masca si respecti regulile de distantare nu ii pui in pericol deloc.

| mont a răspuns (pentru Anonimat2001):

In special ca și tanăr in aproape orice moment poți fi infectat contagios fără sa stii, nu e suficient doar sa porți masca și reguli de distanțare.