| brokxy a întrebat:

Singuratatea te poate face mai rautacios sau sa te faca sa iti pierzi mintile? Parca asta se intampla cu mine. Cu 0 prieteni, 0 viata sociala. Am inceput sa ma uit la seriale, ele ma mai ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Când nu o să mai fi singură, nu o să mai fi pe TPU?
Dacă ai merge la biserica adventista te-ai bucura de prietenie adevărată.

| Bizon95 a răspuns:

Site-uri de matrimoniale
baruri in care vin gasti de prieteni si mai arunci si tu cate o vorba, poate te adopta in gasca
apuca-te de world of warcraft, si cand ajungi la nivel de raid, iti gaesti ghilda si o sa ai 25 de oameni in urechi 3-4zile pe saptamana 4-5h seara (raid-ul se coordoneaza prin discord si se sta cu, castile pe urechi)
etc.

| Sonia822 a răspuns:

Da! Mai mult anumite neimpliniri te pot face sa iti vina sa tipi la oameni. Trebuie sa incerci sa te integrezi intr-un cerc de prieteni cu care sa iesi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angajeazate acolo poate ai sanse sa iti gasesti un prieten, singuratatea poate duce la depresie iar continuarea o sti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face cand esti singur este sa te analizezi si sa te cunosti in totalitate pe tine asa cum esti, fara influenta celor din jur si alte din astea. Profita de timpul pe care il ai acum facand ceva constructiv pentru mintea si viitorul tau. Cauta ceva ce te reprezinta, un hobby, orice simti tu ca te atrage si dezvolta-l in ceva frumos. Singuratatea nu te face sa iti pierzi mintile daca stii cum sa o gestionezi. Cu timpul vin si prietenii si viata sociala, nimeni nu duce lipsa de ei toata viata.

| inflicted a răspuns:

Asta e izolare deja și da

| inflicted a răspuns:

In club cel mult ajungi un bețiv mai bine faci ceva constructiv, te duci la sala sau faci ceva sport de echipa

| N0H4CK a răspuns:

I feel you, boss. It's nașpa singur

| Petre4488 a răspuns:

Depinde de la om la om happy Iti sugerez sa iesi in oras (la un club sau ceva de genul unde sunt persoane cu care te poti imprietenii)

| reddalia a răspuns:

Iti recomand sa iei in cluburi...cred ca ai nevoie de asta happy

| N0H4CK a răspuns (pentru reddalia):

Merge sa iesi in cluburi si singur? Nu prea cred...