| Flavius_Rosca_1996 a întrebat:

Sinuzita sfenoidala cronica sau acuta poti scapa fara moarte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Bineinteles ca poti scapa fara moarte. Foarte multe persoane sufera de sinuzita sau au suferit de sinuzita. Riscul sa mori de la acest lucru este foarte mic si inainte sa ajungi la complicatii nu vei mai putea sa te ridici din pat.

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu se poate face puncție, dar se face tratament cu aerosoli la greu, antibiotice și antiinflamatori.
Am înțeles că se poate și opera, dar se pare că nu oriunde se face operația asta.

| BiuL a răspuns:

Da

| AlexandruParaschiv98 a răspuns:

Cred ca da deoarece sinuzita nu este o bola grava cel mai bine e sa vezi un doctor specialist in domeniu!

| 0rlando a răspuns (pentru AlexandruParaschiv98):

Sinuzita comună banală nu, dar cea sfenoidală cam este.