Întrebare recomandată | Aflorin a întrebat:

Siropul dim ceapa este bun pentru tuse la bebelusi? Daca nu care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu te juca cu sanatatea copilului. Tusea este un simptom ce poate ascunde chiar si o pneumonie. Du-l la medic sa-l consulte si sa ii prescrie tratamentul adecvat. Remediile naturiste sunt adjuvante.

| onasis1961 a răspuns:

Vezi ce răspunsuri bune-ţi dau colegi.Da sunt bune dar nu sunt recomandate.Cum vine asta? Mergi la medic, că este vorba de sănătatea copilului tău.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Este bun.Dar nu este recomandat la bebelusi.Mai bine mergi cu el la doctor.

| mona a răspuns:

E bun, depinde si de copil pentru ca sunt care refuza sa-l bea sau il varsa

| MihaelaDart a răspuns:

Este vorba de un sugar, mai bine consulta un medic si-ti recomanda ceea ce este bun pentru cel mic.

Sanatate!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da, cred ca e bun, pentru raceala.

| princess97 a răspuns:

Consulta un doctor mai bine!

| titisan70 a răspuns:

Este foarte bun, si eu ii dau bebelusului meu.

| Abh a răspuns (pentru titisan70):

Cati ani are bebelusul tau? Si cum il inghite, ca eu sunt adulta si nu-l pot inghiti. are un gust execrabil.

| charlieeeeee a răspuns:

Du-l la doctor, dar in caz ca nu poti ajunge da. este bun!

| Sarahad a răspuns:

Da est foarte buna dar nu est recomandat bebelusilor. Sfatul meu, mergi la doctor!