| AvalohAlyn a întrebat:

Smoothie-urile și sucurile de fructe de la blendere sunt bune/sanatoase? O doctorita nutriționist zicea că nu trebuie sa bem niciun fel de suc de fructe și smoothie pentru că îngreunează ficatul și afectează. E adevărat? Au vitamine și sunt benefice smoothie-urile de fructe sau dăunează? Voi beti sucuri făcute la blender?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tcalculatorandreea a răspuns:

Smoothie-urile si sucurile de fructe facute acasa sunt sănătoase și au multe vitamine.Ele nu dăunează dar nici sa nu este bine sa bei o grămadă de suc de fructd într-o zi.Eu beau smoothie facut de mine. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Iulianaa01 a răspuns:

Sunt foarte sănătoase. Eu beau mereu din legume dar și din fructe. Sunt cele mai bune!