| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Soluții de adormit când ai insomnii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bagi o cana de ceai si adormi

| Andreeush a răspuns:

Ai putea să citești înainte de culcare.

| Felissa13Eden a răspuns:

Sincer, nu recomand nimanui sa ia pastile pentru nimic, dar ce urmeaza sa iti spun e ceva naturist si ajuta enorm.
Eu aveam atacuri de panica zilnic, de cateva ori pe zi si ma stresam asa tare incat noaptea nu puteam sa dorm.
Tata mi-a dat Sedatif PC si dupa cateva luni am simtit cat de bine dorm.Chiar somn de calitate, in conditiile in care, in ultimii 5 ani de zile mai rar am prins o noapte in care sa dorm 8 ore.
Sedatif PC e complet inofenisv, nu ataca nimic, are valeriana si alte plante naturiste, nu sunt efecte adverse, nu conteaza daca bei alcool sau nu, sau daca il combini cu alte medicamente.Se iau de 2-3 ori pe zi 2 pastile:le pui pe limba si le lasi sa se topeasca.
Te asigur ca te vor ajuta.
Sunt foarte bune si pentru colerici, iti dau o stare de bine generala.

| ImiPlacMexicaniiXD explică (pentru Felissa13Eden):

Am luat pentru anxietate și încă am, dar nu știam ca sunt pentru somn

| Byb2001 a răspuns:

Eu ascult muzică înainte să adorm deoarece adorm mai ușor.

| Izomer a răspuns:

Recomand sa vizionezi asta. Multe din datele de aici sunt dovedite stiintific
https://www.youtube.com/watch?v=7d4wCdRABtQ

| irezistibilul a răspuns:

Daca nu reusesti sa adormi incearca sa faci multa activitate fizica in timpul zilei. Alearga, plimba-te pe afara, baga flotari, genuflexiuni, fandari, abdomene, cat mai multa activitate fizica poti. In felul asta o sa obosesti iar seara o sa adormi mai linistit. Pentru un somn si mai relaxat ai putea sa bei un ceai cald sau sa faci un dus destul de lung!