Întrebare recomandată | Nevroza a întrebat:

Solutii naturale pentru durerile de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca un ceai, eventual unul care sa si dea efect de somnolenta si dupa sa dormi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Somn

| Donsavas a răspuns:

Incearca niste suplimente cu melatonina, te vor ajuta si sa adormi la timp.
Hidratarea previne durerea cat si evitarea la expunere de diverse radiatii.

| Lioana a răspuns:

Presopunctura la talpile picioarelor. Dar nu o poti face singur. Trebuie sa gasesti pe cineva dispus sa o faca.

| Victoria18 a răspuns:

Bei cateva pahare de apa, dupa, stai linistit(ă) instins(ă) in pat.

| Kogaion a răspuns:

Tai o ceapa in 2 si le pui pe noptiere, una intr-o parte si una in cealalta cand dormi. E foarte buna metoda asta si cand esti racit.

| Raniaa a răspuns:

-somn
-o cană de ceai
- un pahar mare de apă
-o ceșcuță mică de cafea

| Ana1687 a răspuns:

Nu stiu un remediu dar stiu ca daca te apesi cu unghia pe degetele mijloci iti mai trece, nu mult dar e mai acceptabilă durerea (am incercat si a mers)

| porcarumadalina a răspuns:

Somn si o cana de ceai cu lamie

| AnonimaaaaG a răspuns:

Baie in apa calda - Efectul apei calde asupra intregului organism este acela de relaxare. Muschii si nervii se vor destinde, iar durerea de cap va disparea treptat
odihna
o cana cu ceai
Comprese cu gheata. Aplica pe frunte o compresa cu gheata si stai cateva minute cu ochii inchisi

| Kawaii123 a răspuns:

Ceai si compresa, cub de gheata etc

| Ostafe_Mihai_Si_Violeta_1984 a răspuns:

Si sexxul face durerea de cap sa dispara