| tonyc7 a întrebat:

Sprayul paralizant, folosit ca mijloc de autoaparare impotriva vreunui eventual agresor, poate avea si vreun risc mortal pentru acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate, daca este dat asupra lui prea mult, sau daca agresorul este alergic la unul din produsele cu care s-a fabricat acel spray, putand sa-i provoace probleme respiratorii mari, soc anafliatic samd care pot duce la moartea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De propriile forte de ce nu te folosești? Dai una in barba și aia e, nici nu știe ce l-a lovit.Rar se întâmplă să omori pe cineva cu spray paralizant.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

Daca e vreun maruntel, poate ca i-as da. Dar daca e ditamai malacul cu ceafa groasa, nu imi pot pune mintea cu el. Trebuie recursa la alta modalitate, de-asta intrebam de sprayul paralizant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru tonyc7):

Da-i cu spray-ul daca se ia aiurea de tine, si cu parul laughing Întrebarea este ipotetica ma gândesc. Eu nu am nevoie de spray, dar as fi în alerta daca ar veni unu la mine care e dulap având în vedere ca nici eu nu sunt deloc o așchie, dar oricât de mare e daca ii dai una bine in barba, ii dai fatala. Dacă e cocalar da-i și din partea mea laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine,trebuie sa ai forță nu gluma sa se întâmple asta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Criminal e Gabico asta rolling on the floor ahaha
Am văzut și la de ăștia ce se dau mari bătăuși ( in capul lor) ca în timpul unui meci oficial ii dăduse cât o putut una la bijuterii, ala o rămas pe jos minute bună, a câștigat și meciullaughing nu e o idee deloc rea laughing dar dacă vin mai mulți pe tine nu știu cum ai putea sa le dai la toți la oo, tot spray-ul e mai eficient, ii dai în ochi, apoi la oua laughing
Odată ii dăduse un gunoi la un tovarăș cu spray-ul și ca să treacă efectul acela "paralizant " o aprins o bricheta și i-o ținut-o lângă ochi happy

| 4ndr33y a răspuns:

Da, daca are probleme respiratorii, astm bronsic sau daca e alergic la una din substantele chimice, poate face soc anafilactic care e letal in lipsa ingrijirilor medicale rapide.

| tonyc7 explică (pentru 4ndr33y):

Pai si daca el a tabarat primul asupra mea sa ma bata, presupunand prin absurd acest scenariu, tot pe mine ma va gasi vinovat instanta? Eu oricum n-am de unde sa stiu de problemele medicale ale fiecarui individ!

| 4ndr33y a răspuns (pentru tonyc7):

Cam asa, vei fi cercetat pentru omor din culpa si vor lua in considerare circumstantele, vei primi inchisoare cu suspendare.

Nu stiu sigur, nu sunt avocat dar asta cred ca s-ar intampla.

| gabicoo a răspuns (pentru tonyc7):

Atunci trage-i una în co.aie!
Așa nu riști nimic!

Răspuns utilizator avertizat