| anonim_4396 a întrebat:

Spune-ti va rog ce sa fac ca m-a tras curentul si mi s-a inrosit ochiul inauntru. Dau fundita. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AstralConfessor a răspuns:

Cel mai rapid si ieftin mod este sa aplici o compresa de argila albastra. Sanatate

| florin1979 a răspuns:

Du-te la farmacie si roag-o pe doamna de acolo sa iti dea un unguent cu antibiotic(parca kanamicina se numeste)

| OpenMindedGirl a răspuns:

Pune niste gheata intr-o pungulita si apoi acopera cu un prosop. Inchide ochii si apoi da-ti cu prosopul cu gheata pe ochi.

| qwertpro a răspuns:

Ei bine, o sa dispara peste cateva zile.Iti recomand sa iei 2 bucati de vata, si sa le moi in lapte, in ceai negru sau in apa rece, si sa le pui pe ochi, si lasale 4-5 minute.Fa asta de 2-3 ori pe zi,

| MariusCs a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la medic.