| anonima_4990 a întrebat:

spuneti-mi niste medicamente pentru dureri de burta in afara de metoclopramid

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Triferment, No-spa, Scobutil, cam astea le iau eu si ma calmeaza...

Si pe astea le am in casa. Daca e du-te la farmacie sa iti recomande ceva.

| Drums a răspuns:

Si pe mine ma doare destul de des burtasad
uite ce iau eu:
motillium,
omez, omeran, omeprazol
digest-duo
no-spa
scobutil,
si s-au mai spus
dicarbocalm...

| Drums a răspuns:

Si medicamentu asta metro... e de voma nu durere de burta

| anotherchild a răspuns:

Eu am sa iti recomand ceva. dar cel mai bine ar fi sa te vada un doctor!
1. Dicarbocalm
2.Maalox
3.Rennie
Am avut si eu acum cateva luni o indigestie nasoala. Dupa cateva zile de luat medicamente uzuale, mi-era din ce in ce mai rau si a trebuit sa trec pe antibiotic, se pare ca era ceva infectios.Medicul de familie mi-a zis ca in cazuri din astea nu merge orice antibiotic.Sunt indicate CUMINOL sau CIPRINOL (asta e mai scump). Eu am luat CUMINOL si peste cateva ore am inceput sa ma simt mai bine.

| Aura a răspuns:

No-Spa, Agocalmin, Nurofen.

| dmm a răspuns:

Pe mine destul de des ma doare burta...cate odata ajuta daca iau un ibuprofen, dar alteori iau no-spa si ma calmeaza, altele nu stiu pentru ca nu iau... sper ca te-am ajutat :*noroc

| danco a răspuns:

Medicul de familie sau macar un farmacist! Nu te joci cu medicamentele, nu sunt bomboane sa te indopi cu ele la nimereala, dupa sfaturile lui Tzata Tantza.

| karakedi13 a răspuns:

Bună. Ce zici de Ibuprofen? happy

| Doddel a răspuns:

Neolin

| McCadu a răspuns:

Ulcerotrat, ranitidina

| deea40 a răspuns:

Daca te doare burta de la menstruatzie poti lua si paracetamol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce dureri de burta ai.
Poti lua NoSpa, sau Motillium dar Motllium mai mult pe baza de greata si voma. NoSpa pentru spasme si Spsmomen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deutza14ani@ Numai indruma gresit
Ala este pentru nevralgii, algii si mialgii de aia ii spune si numele.
#Pentru Burta ar fi No-Spa Spasmomen Metoclopramid Motillium Scobutil.
Digest Duo Pentru Digestie
Omez si Omeran la fel
Cele prezentate mai sus sunt bune.

| Deeiu a răspuns:

Nurofen happysi algocalmin happy
take carekiss

| deutza14ani a răspuns:

Antinevralgicul e bun sa stii