| llleo a întrebat:

Spuneți-mi, prieteni. Ce vă deranjează cel mai mult la viață voastră în prezent? Împărtășiți-mi. Spuneți-vă oful. Combateți-vă energia NOCIVĂ. Eliberați-vă. V-aș putea fi un bun confident.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Gândul tău este nu bun, ci foarte bun.
Totuși, nu vei vedea că oamenii de toate vârstele se vor îngrămădi să-ți scrie. Și dacă o vor face, vei cădea sub povara lor. Sufletește, nu ai rezista să faci față problemelor atâtor oameni.
Totuși, ai putea să faci un lucru. Să cauți nevoile oamenilor care sunt deja puse aici sub formă de întrebări, și să le oferi răspunsuri, în funcție de cunoștințele tale, din domeniile pe care le cunoști.
Mult succes! Multe binecuvântări!

| llleo explică (pentru anonimg):

Sănătate. Tot binele.

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca sunt prea lasator, imi place sa spun las ca fac maine ceea ce trebuie sa fac, recunosc ca si eu presist in zona de confort

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ma deranjeaza cei aproximativ 80% dintre oamenii din jurul meu care sunt DEGEABA.

| sadrian46 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cam așa este. ei sunt cam degeaba, dar asta te deranjează degeaba, că ei nu se schimbă.

| costincodrin a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Și tu te crezi perfect omule?
Că sa vezi că nu e așa. DU-TE MAINE LA UN SUPERMARKET, CUMPARA NISTE ALIMENTE SI DA LE CELOR SARACI, DUPA ASTA, POATE O SA TE SIMTI TU BN, DACA NU O SA SE SIMTĂ CEI PE CARE I AI AJUAT. SI DMZ TE V-A RASPLATI. Daca îmi vei răspunde negativ (gândește te cum ar fi că tu sa fii că cei după strada, ai vrea sa fi ajutat)
Ps: nu mă înjură că ți am spus sa faci asta, am vrut sa faci un bine. PaCe?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Deranjul e minimal. Am invatat sa ignor primatele din jur.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costincodrin):

Sint perfect. Sa le dau celor saraci... de ce? Daca vreau sa ii invat pe aia saraci sa faca un ban fac nazuri. Sa crape toti in zeama lor de mediocritate si prostie. Nu te injur, de ce sa te injur? Ai o parere, chiar daca diferita de a mea, ti-ai exprimat-o coerent, ti-am dat un raspuns. Toate bune si frumoase!

| Frank51 a răspuns:

Si te ce face sa crezi ca ti-as spune lucruri intime tie, nu unei persoane dragi? laughing

| Ineys a răspuns:

N-am bani sa n-am ce face cu ei.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Banalitatea vietii.

| RAY a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu gasesti sensul vieti?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru RAY):

Ba da.

| RAY a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Minunat,care este?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru RAY):

Sa-mi urmez dorinta de-a cunoaste.

| RAY a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Si eu consider ca asta e scopul cunoasterea, experientele

| laSoledad a răspuns:

Confidént, ~ă (Persoană) căreia i se fac confidențe;
confidență sf 1 Mărturisire a unor gânduri intime, a unei taine; destăinuire.

"V-aș putea fi un bun confident." pe TPU-ul public laughing

| llleo explică (pentru laSoledad):

Meticulozitate...

Răspuns utilizator avertizat
| Justme1997 a răspuns:

Am o diploma de licență practic nefolositoare, găsesc joburi care le-as avea si cu 10 clase.
Nu am avut nicio tentativa de relatie pana la 22 de ani.
Ma simt tot timpul inferioara celor din jur.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

In ce domeniu ai licenta?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Litere

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Si ai cautat de lucru?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Un cabinet de traduceri, 1 grădiniță, Cărturesti + un magazin de hobby si creație, acolo m-ar angaja.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Vezi ca ai gasit, numai gandi asa negativ

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Parca as fi mai poziva cu mai mult de 1300 lei pe luna

| Adrian5575 a răspuns (pentru Justme1997):

Nici eu am am avut vreo tentativa de relatie si am 24 si sunt baiat happy Eu nu mai am nici o speranta ca o sa am vreodata o relatie, dar asta e viata. Oricum murim singuri.

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Este putin 1300? stai in chirie?

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Nu, dar daca scad mancare+ transport raman cu 1150. Mie imi pare putin, as fi vrut sa strang bani

| RAY a răspuns (pentru Justme1997):

Pentru ce anume?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Justme1997):

De-ai sti cit se cauta oameni care sa scrie competent pentru continut online... dar tu te astepti sa gasesti un job de-ala de care a auzit si bunica, nu?

| UnholySaint a răspuns (pentru Justme1997):

Poti incerca ca agent de vanzari, la o firma de creatie/productie pubicitara de exemplu, sau in oricare domeniu, la inceput o sa iei salariu minim dar pe masura ce evoluiezi se mareste, mai ales daca ai procent din vanzari.
Sau daca stii limbi straine la un call center ca au aparut o gramada in ultima vreme.

| Justme1997 a răspuns (pentru UnholySaint):

Mulțumesc pentru sugestii, agent de vânzări si call center in niciun caz laughing firma de productie publicitara suna interesant. Eu as spera sa gasesc loc într-o librarie

| UnholySaint a răspuns (pentru Justme1997):

Pai de ce in nici un caz, cu timpul inveti sa treci peste axietatea sociala, nici eu cand aveam varsta ta nu eram prea vorbaret.
Iar productie publicitara daca nu ai niste cunostinte techinice minime incat sa lucrezi pe utilaje te poti angaja doar ca agent de vanzari sau ca finisator, finisator insemnad sa faci munca manuala pe un salariu mai mic.Si totusi pentru tine ca fata tot partea de agent de vanzari o vad,si tot in zona asta se catiga mai bine,incearca sa iti faci un plan in viata,chiar daca o sa putin nerealist la inceput o sa il adaptezi in functie de ce vine.
Bine, nici chestia cu libraria nu e nasol, e o meserie mai linistitoare, sau poate ca secretara la o scoala sau un liceu, sau facultate.

| Justme1997 a răspuns (pentru UnholySaint):

Am fost trimisa acasa dupa o zi de proba la un magazin, atat de prost a mers treaba. Am trimis cv la o librarie

| UnholySaint a răspuns (pentru Justme1997):

Pai ce ai facut atat de nasol? Oricum incearca sa vezi care ar fi cele mai mari probele si incearca sa le rezolvi.

| Speranta12 a răspuns:

Azi mi-a murit telefonul. crying Era unul vechi de prin 2013, dar l-am tinut ca mergea. Azi i-am dat un restart si cand sa se deschida s-a blocat la sigla Samsung si asa a ramas. Mi-am pierdut multe date in el acolo. crying Mi-am pierdut o parte din mine. M-am deprimat rau. Niciun telefon nou nu m-ar linisti precum m-ar linisti recuperarea datelor. Azi n-am facut nimic decat am stat si-am privit in gol.

| Mogiojojo a răspuns:

Sunt o singuratica de cand m-am nascut, asta ma deranjeaza cel mai mult.

| christine99 a răspuns:

Rutina. Cine a urmarit serialul Westworld stie despre ce e vorba, parca uneori suntem niste roboti setati sa facem aceleasi lucruri la nesfarsit.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Dependenta de bani.

| Delilahhh a răspuns:

Ma irita faptul ca oamenii pun prea mult accent pe aparente si pe a face impresie, faptul ca toata lume avrea sa fie la fel.
Mi-e dor sa vad oameni simpli, care se bucura de viata cu adevarat, creativi, autentici. Simplitatea este cel mai frumos lucru, din pacate ceva ce putini oameni stiu sa o mai aprecieze.

| itsbritney a răspuns:

Mi am pierdut cativa prieteni buni, dar nu regret, mi au deschis ochii sa vad cu cine stateam de fapt