| Bruno92 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ceva pastile eficiente care sa imi taie pofta de mancare.
Mananc enorm din cauza depresiei asa ca spuneti-mi urgent ceva pastile, acord funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catalin77945 a răspuns:

Asta iti taie pofta, https://geniusnutrition.ro/......urn-90caps

| Bruno92 explică (pentru Catalin77945):

Si la farmacie man nu gasesc nimic eficient?

| Catalin77945 a răspuns (pentru Bruno92):

Ba da, doar ca la farmacie cand am luat eu de la Catena si Dona am avut efecte secundare nasoale, si de asta am luat de pe genius nutr, acolo a fost ok.

14 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Gaseste-ti o ocupatie care sa te faca sa uiti sa mananci.

| Bruno92 explică (pentru Ineys):

Da, cred ca o sa ma duc la sala nu stiu sa vad. incerc sa caut o sala unde nu s cocalari.

| Ineys a răspuns (pentru Bruno92):

Nu neaparat sala. Poti sa gasesti si ceva acasa. Apuca-te de citit, de desenat, cantat, ceva ce-ti place si te-ar prinde rau de tot incat sa stai acolo si sa uiti sa mai mananci asa des.

| Bruno92 explică (pentru Ineys):

Mersi man de sfat! da imi place sa cant, dar nu pot sa imi transform visul in realitate fiindca simptomele depresiei sunt foarte intense, am monente si momente happy

| Dana2103 a răspuns:

Antidepresive.

| Bruno92 explică (pentru Dana2103):

Nu ai citit ca urmez tratament? antidepresivele sunt apa de ploaie cand ai o depresie asa puternica.
ele chiar ingrasa nu taie pofta de mancare. eu sm nevoie de ceva sa imi taie pofta

| Dana2103 a răspuns (pentru Bruno92):

Depinde de antidepresiv. Ce iei?

| Bruno92 explică (pentru Dana2103):

Seroxat. e cunoscut ca unul din cele mai bune antidepresive, e si anxiolitic. nu iau antidepresive slabe.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Îți recomand să ceri ajutorul, nu să te otrăvești cu diferite pastile, totuși sănătatea e pe primul loc?

| Bruno92 explică (pentru RazvanLegendaVie):

Sanatate? bag poola ea! sufar de peste 12 ani de depresie ..numai sanatate nu am eu laughing vreau ceva pastile bune care sa imi taie pofta.

| RiciXR9 a răspuns:

Dacă ai depresie du-te la psihiatru, nu sta așa.

| Bruno92 explică (pentru RiciXR9):

Urmez tratament, dar degeaba. am depresie severa de multi ani.
chestia e ca m-am ingrasat 20 de kg ori de la ttatament ori ca mananc eu mult si nu fac miscare.