| IonutPetre12 a întrebat:

Stafilococul auriu poate duce la moarte? Mi-am luat analizele din cosuri.Am sistemul imumitar foarte slab, nu prea mananc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SasaSasa2000 a răspuns:

Mie mi s-a spus că o ruda apropiata a murit de stafilococ, dar avea gen. o lună și ceva sau poate chiar mai puțin, in fine... Am auzit că sunt lucruri care omoară acesta bacterie, că de exemplu mierea de Manuka:
https://www.googleadservices.com/......agead/aclk

Am auzit și că ioni de argint au ceva efect...

Mai multe despre stafilococ:?
https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Stafilococ_auriu

Sper că v-am am ajutat, Aveți Grijă! Cu sănătatea NU-i de gluma.

| HeSty a răspuns:

Nu cauta raspunsuri pe net. Cel mai bine este sa vorbesti cu un medic specializat. Mergi la o consultatie, ti se va spune exact tot ce trebuie sa stii si sa nu fi speriat sa intrebi un medic orice ai nevoie legat de problema ta de sanatate, pana la urma e viata ta si trebuie sa stii.