| Alyexxxx a întrebat:

Statul mult la calculator te face mai urat?
Sportul te face mai frumos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OlariuRox a răspuns:

Daca te gandesti ca sportul te mentine sanatos,suplu si tonificat, iar statul degeaba te imbolnaveste, te ingrasa, da poate duce la o asemenea comparatie. Stai la pc, dar cu masura si nu uita fa sport 30 de min pe zi.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cola tigara si bautura te fac urat cu cativa ani mai devreme iar sportul te mentine bine fizic si psihic vei fi sanatos mai mult timp.

| pwp a răspuns:

Nu neaparat mai urat..si mai posac.In plus poti acumula si cateva kilograme in plus. Sportul e mai mult decat sanatos happy

| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Statul la pc nu te face mai urat, dar mai lenes si mai bolnav da

| gelu1970 a răspuns:

Statul la calculator = adictie
sportul=sanatate
intre cele doua as alege sportul

| Axys a răspuns:

Din cate stiu eu statul mult la calculator creiaza dependenta iti strici vedere perzi ore de geaba pe cand daca faci un sport preferat sa zic asa dormi mai devreme si esti mult mai sanatos sportul ajuta foarte mult

| Ironicnαme a răspuns:

Hai c-am auzit-o şi pe asta! laughing Cum să te faci mai urât dacă stai la calculator? Poate dacă mănânci la calculator mult şi nu faci nimic te îngraşi. thinking Şi sportul te face mai frumos, la corp. La faţă nu-ţi face nici Zâna Frumuseţii nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Siksaksok a răspuns:

Exact. Nici eu nu o spuneam mai bine. Sportul te ajuta sa te dezvolti armonios atragi mai multe fete. La calculator doar stai... devii un slabanog si ai sa mori singur si trist. Asa ca mai bine fa mult sport. Funda?

| mgtow a răspuns (pentru Siksaksok):

Fete nu curve da, fata era aia care stie ce vrea de la om. Poate ii convine si asa.

| Anonimainima a răspuns:

De fapt este adevarat daca stai mult si nu faci miscare poti sa te ingrasi si daca faci sport slabesti si poate faci muschi sau patratele doar daca faci mult si regulat big grin

| Tipicell a răspuns:

Sportul te ajuta doar sa arati mai bine la corp. fata iti ramane la fel...
Statul la calculator nu poate decat sa te cocoseje. in rest nu te face mai urat.