| Petruts a întrebat:

Stie careva, se fac analize compensate la vreun laborator prin Brasov?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Analize compensate(dar nu orice analiza), se fac la toate laboratoarele din tara, care au contract cu Casele de Sanatate si in functie de banii alocati fiecarui laborator.Iti trebuie trimitere de la medicul de familie, sa fii asigurat CAS(sau sa fii in grija unui contribuabil CAS).Ca un sfat, mergi la un laborator din Policlinica.

| Mirunelu a răspuns:

Intre 1 si 15 decembrie la spitalul judetean se fac analize gratuite dar nu stiu exact care.