| mihaella00elena a întrebat:

Stie cineva cam cat costa o operatie pentru scoaterea amigdalelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Nu face o astfel de operaţie, că-ţi faci imunitatea praf.straight faceCum a zis şi @RomulusMilea, ele au un rol. Fără, plămânii tăi sunt posibile victime la tot ce înseamnă microbi, virusuri... şi cred că ştii cât de greu se scapă de TBC, for example. Legat de preţ, ţi-au zis alţii deja.

| Purec a răspuns:

In jur de 1300 de lei ( incluzand aici toate cheltuielile big grin )

| RomulusMilea a răspuns:

Amigdalele au rolul lor în corp, n-ar trebui scoase, metoda de a le scoate este veche de vreo 30 de ani. Între timp, s-au inventat metode de a trata afecţiunile acestor organe, gândeşte-te bine, înainte de a recurge la această operaţie. Ai nevoie de sfatul pertinent al unui specialist ORL, dacă sfatul specialistului va fi să le scoţi, pentru că nu mai există altă soluţie, atunci ar trebui să asculţi de sfat, după ce ai şi o altă opinie, a unui alt specialist.

Multă sănătate şi succes!

| cenationvaly a răspuns:

Din cate stiu eu intre 700-1000 lei straight face