| Melinameliem2023 a întrebat:

Stie cineva cat costa o, operatie buco-maxilo-faciala sau ortognata? Cu aproximatie! Va rog urgent! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Operatia este decontata de casa de asigurari, asa cum ti-am mai spus inca o data in intrebarea anterioara.

In mod normal ar costa 4-5000 euro.

| Floridori a răspuns:

Monomaxilara, aproximativ 20. 000lei.
Bimaxilara, aproximativ 30. 000lei.

Ambele preturi +/- 15% in functie de clinica, medic, conditii etc.