| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat costa un tub/o cutie de pastile antidepresive? -.-" Se pot lua si fara reteta? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BIOO a răspuns:

Aloo, draga pentru ce-ti trebuie asa ceva? Vrei sa te nenorocesti? Incetati cu adminsitrarea acestor medicamente, ca va ingropati singuri! Sunt si alte rezolvari. Pune mana si ia-ti un program pentru reducerea stresului. Acai Plus BIO si cu Noni BIO-vitalizant (2-3 luni). Sunt aur pentru cei care sufera de depresie, tulburari psihice, reduce stresul, regleaza tensiunea arteriala, combate insomnia, intareste sistemul imunitar. Cere-mi accept pe id mess life_care_no1 si-ti explic ce sa-ti iei! Incetati sa va intoxicati cu fel si fel de droguri-tip pastile, prafuri..etc. Eu, unul ma ingrozesc cati depresivi sunt in Romania. Si pentru ce? Ca nu sunt indrumati corect, chiar si de catre medici? Datorita acestor medicamente, care unele, chiar sunt scoase de pe piata, dar isi fac aparitia sub alta denumire, numai sa nu le strice afacerea producatorilor. Iar noi le cumparam ca disperatii, ca vezi Doamne ne ajuta. Dar este doar autosugestia, atata tot. Treziti-va la realitate, Romanie si educati-va sa va hraniti si sa traiti sanatos. Consumati BIO, pentru a va prelungi viata si pentru a va vedea copii, urmasii crescand sanatosi! P.S.: Scuze abordarea, dar nu esti singurul caz ce l-am intalnit astazi, ci sunt sute care sunt in pragul disperarii, datorita acestor gunoaie de pilule!

3 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

● Sunt care nu necesita reteta.

● Esti fata mare du-te si intreaba la farmacie.

| Kyrie a răspuns:

Nu cred ca exista doctori pe TPU dar iti spun ca fiecare pastila e importanta in felul ei si are un anumit progam, daca cauti pe net gasesti la progame si retete de-ti vine rau laughing si in special pretul

| hippieiri21 a răspuns:

Stiu sigur ca nu se pot lua fara reteta...dar pentru ce ai nevoie?