| denisa9292 a întrebat:

Stie cineva ce nevoi sunt afectate in Pneumonia Interstitiala la o femeie de 45 de ani din mediul rural si cu ce interventii delegate vine medicul? gen nu stiu ce ceai... si asa mai departe. mersi mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| olivert1310 a răspuns:

In primul rand ca nu conteaza mediul- rural/urban nu conteaza, pneumonia afecteaza la fel. Nu stiu cu ce interventii vine medicul dar nu e vorba de ceai, principalul sunt antibioticele, ceaiul pe plan secund. Pneumonia este o boala grava vindecabila, dar netratata la timp si necorespunzator provoaca decesul.