| Ioana6666 a întrebat:

Stie cineva cum se pot opri crizele oculogire? Am nevoie urgenta!
Multumesc!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teemey a răspuns:

Pe langa tratamentul care este adecvat acestei boli, cel mai important pentru asta ar fi si dieta ketogenica, asta poate scade crizele cu foarte mult, caci este o dieta folosita in astfel de probleme care deja devine cunoscuta.

Iar din ce stiu, crizele pot sa apara si din deficitele de vitamina B9, B3 si vitamina C.

Toate cele bune!