| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Stie cineva daca Gelul arbore de ceai 100% pur natural pentru un ten cu probleme, acnee, cosuri de la Thursday Plantation, da rezultate vizibile impotriva acneei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te fata mea la dermatolog și lasă datu banilor pe prostii. acneea se tratează din interior, nu doar pe exterior că degeaba o tratezi că se vindecă alea și apar altele dacă nu rezolvi intern

| Iote a răspuns:

Impotriva acneei doar regimul alimentar ajuta.

| Adry05 a răspuns (pentru Iote):

Foarte puține cazuri de acnee se tratează prin regim pentru că majoritatea cazurilor NU DE ACOLO PROVIN ci din PROBLEME HORMONALE

| Iote a răspuns (pentru Adry05):

Dar cu dermatologul, care trateaza doar boli de piele, vad ca esti de acord. Acneea cum spui si tu (dar probabil nu realizezi ce spui) nu este boala de piele. Nu cumva faci o grava confuzie? Nu mai da sfaturi proaste ca mai rau faci.

| Adry05 a răspuns (pentru Iote):

Dermatologu îți dă trimitere pentru analize în funcție de starea/locul coșurilor de pe față deșteapto/deșteptule.

| Iote a răspuns (pentru Adry05):

Nu! Medicul de familie iti da trimitere pentru analize.
Daca nu stii despre ce vorbesti, dirijeaza jignirile spre tine.

| Adry05 a răspuns (pentru Iote):

Dacă eu m-am dus la dermatolog și mi-a dat analize de făcut?! nu vorbesc deloc fără să știu. nu trimitere în sensu de să-ți deconteze casa, ci de care să-ți faci
Și te-am făcut deștept/deșteaptă, asta e jignire pentru tine?! big grin