| snitel a întrebat:

Stie cineva daca se mai gaseste de cumparat gaz/petrol pentru păr? Daca da, de unde?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| sfo a răspuns:

Întreabă babele dacă au, că ele îsi piaptănă părul cu petrol, ştiu de la bunica mea happy

| Christinne a răspuns:

Buna. Vezi ca la farmaciile naturiste exista o masca de par pe baza de petrol, insa nu stiu cum se numestehappy Succes

| al a răspuns:

Atentie la probleme cu parul am auzit ca petrolul este foarte bun pentru asa ceva dar prietene mea a incercat o gramada de solutii a fost la medic si a luat medicamente ca in final sa ajunga la ceva mult mai simplu : 1 galbenus de ou, 2 linguri miere si putina bere ca sa devina o pasta dupa ce te speli pe par iti intinzi pe par pasta obtinuta dupa care il acoperi cu un prosop il lasi sa actioneze 30 de minute dupa care il speli iarasi. Faci acest tratament de cate ori te speli pe cap timp de 6 saptamani. O sa ti se para neplacut din cauza mierii care e lipicioasa dar prietena mea e foarte multumita de rezultatul obtinut. Sper sa iti foloseasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acest moment eu am o sticla de 1 l sigilata, daca nu se mai gaseste eu de unde am luat-o anonimule? Se numeste gaz lampant si e la sticla de 1l, costa 10 lei il gasesti la magazine cu chimicale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aduc eu petrol la comanda... e ambalat in recipiente de 2L, 5L si 10L.pretul e de 10ron/litru.iti las nr meu de telefon pentru mai multe informatii. 0743398441

| madalin998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deunde esti? Ca si eu vreau sa cumpar un litru?

| Maria_Ana_1995_kaMV a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde esti? Mai ai petrol?

| Monica_Voicu_1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau si euu!

| Crisan_Elena_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna asi dori și eu sânt din Lupeni

| Crisan_Elena_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna asi dori și eu sânt din Lupeni un litru

| snitel explică:

...mulţu de răspunsuri! Vă rog dacă ştiţi, chiar am nevoie şi de alte soluţii care au dat randament. Am avut un păr f. lung, bogat des şi inelat mulţi ani la rând, toată lumea se mira de părul meu frumos, dar acum din păcate s-a rărit mult şi cu chiu cu vai m-am tuns mai scurt doar ca să urmez un tratament. Mi-e dor de părul meu laughing

| giumbax a răspuns:

Nu nu se mai gaseste asa ceva. rafinariile nu mai fac gaz lampant. se gasea inainte la tutungerii

| Vaida_Petru_1951 a răspuns:

Da In Baia Mare str Depoxitelor nr 1 A telef 0755 810925

| Vaida_Petru_1951 a răspuns:

Da va rog sa formati nr de telefon 0755810925 va voi raspunde si va voi da detaliile necesare pentru a veni cu toata increderea sa cumparati ori ce cantitate doriti dumneavoastra. Petrolul este ambalat in flacoane de plastic cu gramaj de 0, 800 ml si coasta 10 lei /flacon. Va asteptam cu drag, in Baia Mare Str Depoxitelor nr 1/A.

| Evelin-Eniko_Borbely_1994 a răspuns:

Buna, as dori si eu un litru daca mai aveti

| Gabriela_Mihaela_2001 a răspuns:

Depinde de unde ești.
Daca esti din Găești poți găsi la Enescu sau la ema la 800 de ml preț de 10 lei spun din surse sigure si eu am luat pentru ca am avut nevoie.