| Corzanu_Crz_1995 a întrebat:

Stie cineva daca vaccinul antiiacneeic (preparat la Institutul Cantacuzino) poate duce la impotenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Sunt medicamente mult mai nenorocite care duc la ipotenta nu vaccinul ala...

| Mario76 a răspuns:

Vaccinul antiacneeic nu are nicio legatura cu afectarea impotentei. El se prepara pe baza culturii luate din pustula acneica. Pentru asta trebuie sa nu iei niciun fel de antibiotic inainte cu o saptamana si sa nu suferi de vreo boala cronica, gen hepatita sau altceva...

| Corzanu_Crz_1995 explică (pentru Mario76):

Multumesc pentru raspuns!

| Mario76 a răspuns (pentru Corzanu_Crz_1995):

Cu placere. Fa vaccinul. Iti va fi folositor