| Mb_Tavi_1998 a întrebat:

Stie cineva o metoda de a scapa parul rar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Da, sa devii skinhead happy
Nu exista tratament general valabil pentru cresterea parului. Implantul nu ajuta nici el, parul "nou" ramane, dar cel "vechi" poate cadea in continuare si ajungi sa ai in cap semiluni sau alte minuni. Plus ca este foarte scump.
Unui amic de-al meu I s-a regenerat parul vizibil doar prin masaj energic zilnic al scalpului. Dar rezultatul nu era perfect, era doar o imbunatatire.