| MihaelaMihăiuş a întrebat:

Stie cineva unde se afla statuia din curtea Spitalului Militar din București? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

În anul 1990, lucrarea a fost mutată în interiorul Muzeului Militar Național, iar în curtea Spitalului Militar din Calea Plevnei nr. 134, sector 1, a fost instalată o copie în bronz.
Sursa:https://ro.wikipedia.org/wiki/Bustul_generalului_Carol_Davila

1 răspuns:
| DeathOfDreams a răspuns:

În curtea spitalului laughing