| 1Q a întrebat:

Stit mancarea de la FAST-FOOD nu e sanatoasa da cea de KFC este imi sanatoasa aia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Sunt absolut acelasi lucru. Intr-o dieta sanatoasa e permis sa mananci maxim 1 data pe luna de la Mcdonalds sau KFC, Burger King etc... aceste mancaruri contin o gramada de aditivi si conservanti despre care nici macar nu se poate sti cate efecte negative au.
Unele efecte negative s-au evidentiat, dar sunt o gramada de boli autoimune, incurabile, care apar din cauze inca necunoscute si se crede ca acesti aditivi si conservanti ar avea rol in aparitia acestora.
De bine de rau un fumator inrait de exemplu sau un betiv stie care ii e soarta si ce boli urmeaza sa faca.
Dar unul care consuma fast food in fiecare zi nici macar nu stie cu ce boala teribila se poate alege, se trezeste in 10 ani ca ajunge sa umble pe la toti doctorii si nu poate nimeni sa-i spuna ce are, atat de rele sunt aceste alimente.

| Leocerba a răspuns:

Te rog, fa un experiment:cumpara"mancare" de la astia http://www.kfc.ro/ si de la astia http://www.mcdonalds.ro/ si de la astia http://www.burgerking.com.ro/ si lasa sandvisurile sau cartofii macar o luna pe un raft, undeva, apoi observa daca s-a stricat ceva.Vei constata cu surprindere ca nu s-a stricat nimic, probabil sunt facute din plastic, nici mucegaiul n-are curaj sa se apropie de ele!

| TeoPT a răspuns:

Si KFC ce crezi ca e?
Mancarea de la fast food nu e sanatoasa sau dauneaza organismului daca este consumata in cantitati mari sau zilnic etc. Daca mananci si tu McDonald's sau KFC o data pe luna, sau de doua ori pe luna, sau o data la doua luni, ma rog ai inteles ideea, nu iti dauneaza cu nimic laughing

| minnieee a răspuns:

Nu ca si aia ii tot fast food ca si McDonalds si altele.

| Balonash_1618 a răspuns:

Din cate am citit si am auzit, mancarea de la KFc contine mai putina grasime si mai putina sare (cartofii de la KFc nu se compara cu cartofii sarati de la Mc), deci banuiesc ca este putin mai sanatoasa, insa nu in cantitati exageratehappy

| maria0123 a răspuns:

In opinia mea, niciuna nu este sanatoasa, insa cea de la KFC este super super delicioasa!