| GulDan a întrebat:

Stiti care ar fi cauza de am burta umflata?

Nu sunt deloc gras si nu cred ca am grasime ca fac sport si fac de mult timp abdomene.

Ma gandesc sa nu fie de la intestin ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De la abdomene nu slabesti,si nu exista burta umflata, e grasime, baga cardio la greu, a doua posibilitate sunt acumularea de gaze, dar atunci se lasa cu dureri, numai fa abdmonene ca nu arde nimic din contra enerveaza coloana
baga 40 de minute de sport alergare, o dieta fara zahar

| GulDan explică (pentru RAY):

Sunt sigur ca e ceva ineregula din interior.....alerg de 1 an adica faceam atletism si acum alerg in parc 20-30 min.
Da ai dreptate nu mi se lucreaza deloc de la abdomene..atunci cum il fac astia? de exemplu Lazar angelov....nu inteleg.

| RAY a răspuns (pentru GulDan):

Renunta la zahar otrava nr 1 in lume, renunta la a manca mult, vezi tu degeaba faci sport si manci mult, 80% e dieta sa stii,grasimea abdominala se arde daca bagi sport, alergarea e buna dar nu e suficienta, culturism nu faci, trebuie sa faci si cultirism e obligatoriu, eu fac flotari, genoflectiuni, tractiuni, merg pe jos 12 km, bine am probleme cu inima dar tu daca poti baga 4 sprinturi, fi atent noi oamenii nu alergam maratoanne faceam sprinturi
deci fugi cat de tare poti tu timp de un minut faci pauza un minut apoi iar
e dovedit ca face mult mai bine ca 40 de minute de alergare, culturismul nu sta in cate ore faci la fel, isi cumperi 2 gantere bagi frate cate repetiti poti pana spui gata sunt mort,ma intelegi la maxim,asa moderat organismul se adapteaza,e salile de sport ar disparea daca ar spune asta,nu ai nevoie de ore se sport la sala,si de maxim interval circuit,eu nu pot face din cauza inimi dar un om sanatos poate,multe studi au dovedit ca mersul pe jos e mult mai sanatos ca alergatul,slabirea,cand mergi pe jos numai ai pofta de mancare,organismul slabeste normal, eu sunt pro stramosi nostri, ma intelegi? cunosc un baiat care are un corp de milioane e vegan nu sa umpul cu porcari, inca ceva alergarea trebuie facuta nu moderat repet la maxim, daca esti din tm te pot invata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze. Tranzit intestinal greoi, asta iti dai seama de numarul de scaune pe saptamana. daca mergi la baie de 2 ori pe saptamana, poate fi tranzitul intestinal.Dar burta se mai umfla si de la bolile ficatului. Mai bine mergi al un medic.