| Ketty11 a întrebat:

Stiti ceva despre alergii la soare daca da imi puteti spune cum se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Alergia solara se trateaza prin evitarea expunerii. daca ai alergie la soare trebuie sa porti permanent maneci lungi si pantaloni sau fusta lunga si sa folosesti pe zonele descoperite (maini, fata) o crema cu protectie de 50+

2 răspunsuri:
| StiuCeSpun a răspuns:

Uite aici cum sa te feresti de soare http://lectiidesanatate.blogspot.ro/......re-si.html

| rutanklan a răspuns:

Cu noapte