| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cu ce indeparteaza paduchii din cap? Am primit paduchi de la scoala si am cumparat ceva sampon sa scap de ei da nu ma ajutat cu nimic si nu gasesc nici unde petrol.Cu ce ma mai pot da ca sa scap de ei? Sau ce sampon anume ar trebui sa folosesc sa ma scap de ei, de o saptamana nu am scapat de ei, dau fundita!puppy dog eyespuppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Diiiia a răspuns:

Date cu gaz acoperati capul cu ceva dupa ce stai cel putin o ora te piepteni cu ceva p o hartie sa cada si dupa te speli mie asa mi-au trecut

| Manole_Bianca_1995 a răspuns (pentru Diiiia):

Cu ce sa se pieptine ca si eu am aceeasi problema

| OanaZuza a răspuns:

Pai cauta gazhappy
Si un pieptan din os te-ar ajuta din acela cu dinti mici si desi. Se gaseste pe la un bazar sau ceva de genul.

Noroc! puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru paduchi stiam ca pedimol sau pedex sunt bune daca vrei ceva de la farmacie. Raman totusi la parerea ca solutia babeasca (gazul lampant) este cel mai bun. Asa scapi de ei intr-o ora, nu dupa cateva spalari. Incearca sa gasesti totusi gaz. Si sa nu uiti sa te piepteni bine cu un pieptene foarte des, sa scapi si de lindini (ouale lor).

| Niicoleta66 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar unde pot gasi acest pieptan? Spune-mi te rog frumos, sunt disperata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incercati cu placa de intins parul la 200 de grade. fata mea asa a scapat

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| mihaicese a răspuns:

Cea mai eficienta metoda este gazul lampat si pieptenele de os, gazul se mai gaseste inca in diverse magazine... daca esti din Bucuresti.il gasest in apropiere de metrou eroii revolutiei pe sos pieptanari cam la vreo 200 metri de gura de metrou. din pacate nu stiu inca sa iti spun unde sid aca se mai gaseste pieptene din os pentru paduchi

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru mihaicese):

Multumesc pentru raspuns.am rezolvat problema cu paduchii de mult si inca se mai gaseste pieptene din acela.M`a ajutat mult. :* big hug happy

| Alex_Maria_1985 a răspuns (pentru mihaicese):

Al mai poti gasi si langa gura de metrou Iancului e un magazin de dero balsamuri etc.

| mihaicese a răspuns:

Daca nu sunt prea indiscret.pot s ate intreb unde ai gasit pieptane din os pentru paduchi? am si eu nevoie pentru cineva si de 2 saptamani tot caut si nu gasesc pe nicaieri...mii de multumirii

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru mihaicese):

Da.Pai am fost la un doctor care se ocupa si cu paduchii si mi-a dat o reteta sa cumpar ceva solutie pentru paduchi care e cea mai buna de pe piata(desii a fost de nefolos) se numeste PARASIDOSE+ (e o cutie alba pe care scrie cu negru si verde parasidose si arata un +plus roz si mai jos scrie Poux-Lentes) in el este lotiunea si pieptenele. Lotiunea costa c-am in jur de 50 lei dar nu va regreta ca il ia. Pieptenele e foarte foarte des nu stiu cum sa-ti spun dar e foarte bun.Dar pe langa pieptene trebuie si luate ouale care mai raman pe fire cu mana. Daca e fata cine a primit paduchii i`as spune daca are placa de intins parul sau ceva sa mai deie de cateva ori pe fiecare fir pentru ca ii mai omoara.Dar petrolul e cel mai bun :!