| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca pastilele cu ananas taie pofta de mancare? Si cate se iau pe zi? Sunt ale lui taica-meu si el le-o primit gratis ca a comandat niste pastile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ananas extra forte, am aflat se ia una dimineata, una seara, is curios daca imi va taia pofta de mancare

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Numa' că incerci (dar îi spune automedicație și nu e ok)

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Sunt naturale, rau nu cred ca imi pot face...

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"sunt ale lui taica meu " - le-a folosit?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu, i le am luat eu.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum spuneam: Numa' că incerci...

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca daca vrei si daca nu folosesc incearca ce am zis eu.Am inteles ca iei antidepresive, acum in viata asta foarte multe lucruri te pot face depresiv.Sicer si zilnic, esentialul e ca orice durere ai (sufleteasca)sa stii ca va trece si cel mai bun medicament e o ora plimbare zilnic in natura daca nu ai posibilitate in natura atunci du-te pe strazi foarte putin aglomerate linistite si pe urma o ora ascultat muzica de meditatie iti tirmit un link
https://www.youtube.com/watch?v=Oh0FwFSMzSA

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

Sau asta:eu asta ascult si imi trece orice durere pricinuita de oameni care gasesc bucurie in a rani :
https://www.youtube.com/watch?v=8M143iRrbgw&t=16106s

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Eu am depresie de multi ani, de cele mai multe ori nu am vointa nici macar sa ies, sj daca ies trebuie sa fie cu un scop, de ex : sa ma tund, sa vad un film la cinema, sa imi cumpar ceva, altfel nu prea imi vine.e horror sa traiesti cu asa ceva iti fura ani din viata, nimanui nu ii pasa de tine, toti te parasesc ...raman doar parintii, nu ma plang m-am ohisnuit cu suferinta, totusi nu ma dau batut, inca gandesc pozitiv.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Ar trebui sa evitati oamenii toxici sa stati in prezenta oamenilor buni, optimisti, plini de viata.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Asta functioneaza petru dumneavoastra ca va confruntati cu stari apatice, depresia nu trece cu asa ceva sau citind carti. nu trebuie comfundata apatia, tristetea cu depresia, depresia e mai mult decat tristete, e ceva serios care uneorj trece cu tratament, dar in unele cazuri e imposibil de vindecat daca e cronica, poti avea si milioane de £ ca nu dispare, e o boala foarte complexa care nu prea poate fi inteleasa, nici macar eu nu pot sa o inteleg care am studiat psihiatria si boala pas cu pas, nici cu gandurile pozitive, cu nimic nu trece, ori trece de la sine cu tratament da pe perioade indelungate ori nu mai se vindeca si trebuie sa lupti cu ea 4ever.
nici nedicii psihiatru nu ii inteleg mecanismele.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte trist si foarte interesant in acelasi timp.O sa citesc despre ea sincer nu am studiat niciodata dar cred ca si sotul meu inainte de a muri a suferit de depresie dar asta din cauza bolii pe care a avut.Multumesc ca mi-ai atras atentia.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incerc pe cit pot dar nu mereu reusesc la servici nu poti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Stiti cumva daca pastilele cu ananas taie pofta de mancare?
Nu taie.
si cate se iau pe zi?
Să nu iei.
sunt ale lui taica meu si el le o primit gratis ca a comandat niste pastile.
Să nu râvnești la pastilele aproapelui tău, fie ele și pe gratis. Porunca a 11-a.

| gemeni6226 a răspuns:

Departe de mine gandul sa te jignesc dar pastilele oricare ar fi ele nu slabesc.Singura modalitate prin care poti slabi sigur e urmatoarea formula :introduci mai putine calorii decat arzi.Adica sa zicem introduci 1500 calorii si arzi 3000 asta sigur ca slabeste.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Da stiu, da macar sa imi taie putin pofta de mancare care e indusa de antidepresive. stiu ca trebuie sa mananc mai putin happy

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Dumneavoastra nu aveti cum sa ma jigniti fiindca sunteti o femeie educata happy